„Здрави стилови живота и правилна исхрана“

17.10.2023.

„Здрави стилови живота и правилна исхрана“

Октобар је месец правилне исхране. Oве године у оквиру обележавања Светског дана здраве хране, 16. октобра, наша школа је осмислила низ активности које усмеравају на едукацију ученика, на стицање знања, формирање исправних ставова и понашања појединаца у вези са здрављем и правилним навикама у исхрани.

Тим поводом смо у сарадњи са Саветовалиштем за младе Пожаревац организовали предавање „Здрави стилови живота и правилна исхрана“. Предавању су присуствовали ученици првог, другог и трећег разреда. Ово значајно предавање је одржала др Драгана Станојевић, педијатар у Дому здравља Костолац, а усмерено је на едукацију ученика о правилној исхрани, као једном од најзначајнијих фактора у превенцији хроничних незаразних болести.

Предавању су присуствовали наставници: Јелена Ристовић Нешковић, Ивана Вељковић, Драган Живковић, Татјана Ранђеловић, Ивана Динић, Габријела Миленковић и Владимир Јегер. Координатор предавања је Мирјана Дендић.

Мирјана Дендић, стручни сарадник- библиотекар