Угледни час - „Припрема лежишта за откопавање подела на ревире, појасеве и блокове"

21.03.2023.

Угледни час - „Припрема лежишта за откопавање  подела на ревире, појасеве и   блокове

У четвртак, 02.03.2023.године  у 16:25  часова одржан  је угледни час из предмета – Методе откопавања, на коме је обрађена наставна јединица: „ Припрема лежишта за откопавање  подела на, ревире, појасеве и   блокове   “.

Час је одржан у  учионици одељења Р41, а часу су присуствовали ученици образовног профила Рударски техничар четврта година одељење Р41 који у четвртој години слушају предмет – Методе откопавања .  Предавањем поменуте наставне јединице имало се за циљ да  се ученици упознају  са изазовима  у експлоатацији лежишта минералних сировина  и     добију смерницу  на који начин да приступе експлоатацији  лежишта и добијању минералне сировине из лешижта.

Овом предавању су присуствовали професори наше школе : помоћник директора и наставник електро групе предмета Ирена Ајдачић и наставник рударске групе предмета Драган Станојевић.

Час је одржао наставник рударске групе предмета Саша Ивић.

Ивић Саша, професор рударске групе предмета