Отварање фотокопирнице Ученичке задруге "Теслин дом"

18.05.2020.

Отварање фотокопирнице Ученичке задруге

Поводом обележавања Дана школе 15. мај, данас је свечано отворена фотокопирница Ученичке задруге "Теслин дом". Пресецањем врпце од стране др Горана Несторовића директора школе, Милене Церовшек, председнице скупштине и привременог органа Градске општине Костолац и Зорана Стојановића директора ученичке задруге пуштена је у рад ова услужна делатност. Поред услуге фотокопирања у понуди је и услуга нарезивања кључева, а уједно ова просторија је и благајна за издавање фискалних рачуна ауто сервиса и металских радова задруге. За рад ових делатности предвиђено је директно укључивање ученика задругара ради стицања предузетничких вештина али због епидемије COVID 19 биће ангажовани само у раду на даљину. Главни циљ пуштања у рад фотокопирнице за услуге трећим лицима је помоћ матурантима у изради и штампању матурских и завршних разреда. Матуранти са одличним успехом имаће могућност да одштампају своје примерке радова без накнаде материјалних трошкова, док сви остали могу да то учине по јако повољним ценама. Приходи стечени од делатности задруге биће намењени пре свега као вид помоћи ученицима и за подизање стандарда образовно-васпитног процеса рада.