"Од техничарске дружине до савременог удружења" - изложба

12.11.2019.

У четвртак, 31.10.2019. године у 17 часова  ученици и професори ТШДУ "НИкола Тесла" Костолац, посетили су изложбу "Од техничарске дружине до савременог удружења" у Галерији савремене уметности у Пожаревцу. Изложба је приређена поводом 150 година једне од најстаријих струковних организација у Србији, Савеза инжињера и техничара Србије.

Изложбом је представљен историјат и деловање удружења кроз два дела: први, у коме се кроз фото и архивско-документациони материјал приказује историја СИТС-а, и други део у коме је представљено неколико наших значајнијих инжењера и њихова стручна достигнућа.

Кроз овакво представљање научно-техничке баштине, ученицима је на врло инспиративан начин приближена техничка струка и инжењерска делатност.

Биљана Поповић, професор електро групе предмета