Извештај са Хемијаде у Крагујевцу

22.03.2023.

Извештај са Хемијаде у Крагујевцу

Ученици наше школе, Аранђеловић Марјан Р21, Којић Стефан М11 и Дукић Данијел М11, учествовали су на Регионалној домијади-Хемијади у Крагујевцу.

Такмичење је одржано за ученике средњих школа, од I до IV разреда, у петак 17.3.2023. године у Дому ученика средњих школа у Крагујевцу.

Наши ученици су се такмичили у категорији 1. и 3. разред по програму из хемије за опште гимназије.

Поред потешкоће које смо имали са градивом, које није исто као градиво хемије за средње стручне школе, у тесту за први разред налазиле су се и четири грешке у задацима, што је додатно отежало решавање задатака. Ученици нису успели да освоје ниједно од прва три места у обе категорије.

Што се дочека гостију тиче и љубазности домаћина, све је било у најбољем реду.

После такмичења смо обишли хемијске лабораторије на факултету ПМФ у Крагујевцу и акваријум при факултету.

У пратњи ученика биле су Марина Голубовић, васпитач у дому и Татјана Ранђеловић, професор хемије.

Татјана Ранђеловић