Саветовалиште за младе - Предавање " Репродуктивно здравље младих. HPV инфекција, вакцинација, посебан осврт" -др Тамара Секе, специјалиста гинекологије и акушерства

01.11.2022.

Саветовалиште за младе - Предавање

У уторак, 1.11.2022. године у 12 часова, у  конференцијској сали ТШДУ "Никола Тесла" Костолац одржано је предавање " Репродуктивно здравље младих. HPV  инфекција, вакцинација посебан осврт"   за ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда.

Теме које су обрађене са акцентом на проблеме: ризични облици понашања, полно преносиве болести, значај  HPV  инфекције, превенција, вакцинација против HPV.

Са ученицима су присуствовали предавању предметни професори: Мерима Ристић, Јелена Ристовић Нешковић, Гордана Петковић, Драган Тодић, Димитрије Вулић, Слободан Арсић, Ивана Вељковић,  Ивана Радојковић,  васпитач и Мирјана Дендић- координатор.

У препуној сали на савремен, занимљив и јасан начин, користећи занимљиву презентацију, клипове и живу реч, докторка Тамара Секе је упознала наше ученике и све присутне на опасност прераног ступања у интимне односе, на опасност од полно преносивих болести и дала савет свима да цене свој живот, понашају се одговорно и уживају у здравим стиловима живота.

Мирјана Дендић-, стручни сарадник библиотекар