МЕЂУНАРОДНИ ДАН КЊИГЕ

24.05.2022.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН КЊИГЕ

Поводом 23.априла Међународног дана књиге, Народна библиотека „Илија М. Петровић“ у Пожаревцу расписала је литерарни конкурс Читај да би живео у оквиру ког је ученицима било на располагању неколико тема. За најбољи литерарни рад у категорији средњих школа проглашен је рад наше ученице Саре Јовановић М41 под називом „На тастатури мог живота већина је била SHIFT, а ти си CAPS LOCK“.

Истим поводом Библиотека у Костолцу расписала је литерарни конкурс Разгледница Костолца. За најбољи литерарни рад у категорији средњих школа проглашен је рад наше ученице Светлане Радовановић Е41. Награде су уручене 23. маја у Библиотеци у Пожаревцу. Ментор награђених ученица је професорка српског језика и књижевности Надежда Вулић.

Актив српског језика и књижевности.