„ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

02.03.2022.

„ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

Поводом Националног дана књиге, који се обележава 28. фебруара, Друштво школских библиотекара Србије организовало је акцију „Читајмо гласно“ . Циљ ове активности јесте подстицање читања као и неговање матерњег језика и културе читања.

Ученици наше школе учествовали су у овој активности. Читало се у школској библиотеци, ходницима школе, учионицама и кабинетима. Одељења која су учествовала су: Р11, М22, Е23, Е22, Р31, М33.

Ученица Ема Волић из одељења Е43 покушала је да изванредном и занимљивом презентацијом одговори на питање „Зашто читамо?“ и укаже на благодети читања књига.

Организатори ове активности су Актив српског језика и књижевности ( Цвијета Гајевић, Надежда Вулић, Јелена Ристовић Нешковић, Милица Вујичић, Александра Ристић Стевић) и школска библиотекарка Мирјана Дендић.