1. децембар – Светски дан борбе против сиде

01.12.2021.

1. децембар – Светски дан борбе против сиде

Светски дан борбе против АИДС-а (код нас: сида) обележава се 1. децембра. Овај значајан датум обележили смо ове године са одељењем Е12 (електоротехничар рачунара) на часу биологије са професорком Меримом Ристић. Шта је ХИВ? Како долази до инфекције и развоја болести ученицима је објаснила професорка Мерима.

У Дому ученика наше школе васпитач Марина Голубовић је организовала ученике да погледају едукативни филм „Дечко који се стидео“, који је дистрибуиран основним и средњим школама широм Србије. Прича на занимљив начин прати деветнаестогодишњег Ивана, који ступајући у сексуалне односе незаштићен, без употребе кондома, добија ХИВ. Вредност филма је у томе што на занимљив, јасан и пријемчив начин пружа стручна обавештења у вези са вирусом, начином његовог откривања као и о једином ефикасном начину заштите.

Са ученицима и професорима је координирала Мирјана Дендић, стручни сарадник.