"Ex Ponto", Иво Андрић

16.12.2022.

У понедељак, 12. 12. 2022.године, током првог часа (од 13 и 40 до 14 и 25), одржан је угледни час из предмета - Српски језик и књижевност. Час је одржан у конференцијској сали наше школе по постојећем распореду у одељењу Е32 - електротехничар рачунара.

Наставна јединица коју смо по плану рада обрађивали на том часу је - " Ex Ponto",  збирка песама у прози нашег нобеловца Иве Андрића. Овом приликом смо се осврнули на животни и стваралачки пут Иве Андрића са акцентом на његову поезију.

Часу су присуствовали и колеге из Актива за српски језик, као и стручни сарадник - библиотекар. са рударског смера колега Аљоша Јаковљев, а са електро смера Бојан Сегер и Владимир Јегер.

Час је одржала Надежда Вулић, а Милица Вујичић је као председник стручног већа поделила награде ученицима

(Миленковић Марко Е32- прво место, Ђокић Андријана  Е22- друго место и Урошевић Марко Е21- треће место),  који су победили у оквиру школског такмичења на конкурсу који је

расписало Министарство просвете поводом обележавања 130 година од рођења нашег нобеловца.

Надежда Вулић, професор Српског језика и књижевности